Domov 5 Oddelki 5 Oddelek za geografijo 5 Zvezi geografov Slovenije Red za zasluge

Zvezi geografov Slovenije Red za zasluge

10. novembra, 2022

V letu 2021 je Zveza slovenskih geografov praznovala 100 letnico delovanja in ob tej priložnosti ji je, na predlog Geografskega inštituta Antona Melika ZRC SAZU ter treh oddelkov za geografijo Univerze v Ljubljani, Univerze v Mariboru in Univerze na Primorskem, predsednik Republike Slovenije Borut Pahor podelil Red za zasluge.

Slovesnost ob vročitvi odlikovanja je potekala v predsedniški palači 9. novembra 2022.
Zveza geografov Slovenije je stanovska organizacija, ki z izdajanjem Geografskega vestnika, Geografskega obzornika in monografij geografskih zborovanj širi geografsko znanje, povezuje geografska društva ter mnenja geografov predstavlja javnostim. Prejeto državno odlikovanje je potrdilo njeno vlogo pri uveljavljanju geografskih znanj in njen prispevek v družbi.

S strani UP FHŠ se je prireditve udeležila doc. dr. Valentina Brečko Grubar, dolgoletna sodelavka Oddelka za geografijo UP FHŠ, ki je sodeloval pri pobudi za odlikovanje.