Domov 5 Obvestila 5 Mednarodna poletna šola konservatorstva in interpretacije dediščine

Mednarodna poletna šola konservatorstva in interpretacije dediščine

23. avgusta, 2023

V ponedeljek, 21. 8. 2023, se je začela mednarodna poletna šola konservatorstva in interpretacije dediščine, ki bo potekala v Parku Škocjanske jame, z izhodiščem v vasici Gradišče pri Divači. Poletno […]

Poletno šolo organizira Oddelek in Inštitut za arheologijo in dediščino UP FHŠ, pod okriljem UNESCO katedre za interpretacijo in izobraževanje za spodbujanje celostnih pristopov k dediščini, v sodelovanju s švicarsko višjo šolo SUPSI, s Parkom Škocjanske jame (PŠJ), s Filozofsko fakulteto v Zagrebu in Zavodom za varstvo kulturne dediščine Slovenije.

Šole nastaja kot “sestrska šola” ob že obstoječi mednarodni poletni šoli konservatorstva-restavratorstva, ki se bo letos že tretje leto odvila v cerkvici sv. Helene na Gradišču pri Divači. Šola interpretacije se letos posveča snovanju posebne tematske poti o srednjeveških cerkvicah in njihovih dragocenih freskah v vaseh Gradišče, Naklo in Famlje, ter njihovem naravnem in kulturnem okolju.

Na poletni šoli sodelujejo študenti in predavatelji iz Švice, Hrvaške in Slovenije.

Prvi dan je potekal preko spleta v ponedeljek, 21. 8., terensko delo pa bo potekalo med 28. 8. in 2. 9. 2023.