Domov 5 Konfucijeva učilnica 5 Odprte prijave na tečaj kitajskega jezika in kulture

Odprte prijave na tečaj kitajskega jezika in kulture

25. septembra, 2023

Razpisujemo tečaje kitajskega jezika in kulture za osnovnošolce, študente in dijake in odrasle. Rok prijave je 3. oktober 2023.

PRIJAVNICE najdete na spletni strani Konfucijeve učilnice Koper > TUKAJ

Tečaj kitajskega jezika in kulture za odrasle, študente in dijake

Tečaj je namenjen vsem, ki se želijo pobliže seznaniti s kitajskim jezikom, se naučiti osrednjega vsakdanjega besednjaka in fraz, hkrati pa spoznati običajno življenje na Kitajskem, kot ga doživljajo domačini in tudi tujci, če v tej deželi preživijo daljše obdobje. Udeleženci tečaja se bodo seznanili predvsem z veščinami osnovnega sporazumevanja v kitajščini, zato bodo ob koncu tečaja zmožni kratke konverzacije, povezane s samopredstavitvijo, potovanjem, kupovanjem in prehrano. Jezikovno znanje bodo tečajniki obogatili še z vpogledi v bogato kitajsko kulturo in vidiki vsakdanjega življenja, kar jim bo omogočilo razviti osrednje spretnosti medkulturne sporazumevalne zmožnosti.

Cena tečaja za udeleženca: 150 evrov, za študente in dijake 50 evrov

Tečaj kitajskega jezika in kulture za osnovnošolce

Tečaj je namenjen vsem osnovnošolcem, ki se želijo pobliže seznaniti s kitajskim jezikom, se naučiti osrednjega vsakdanjega besednjaka in fraz (pozdravljanje, predstavljanje, povabilo, poslavljanje, člani družine, opis vsakdanjika in bivalnih navad, številke, plačevanje in denarne enote, nakupovanje, dogovori s časom in datumom ipd), spoznati nekatere bistvene prvine običajnega življenja na Kitajskem, kot so praznovanja, šege in navade, osrednji mitološki in zgodovinski liki, hkrati pa bi se radi naučili tudi nekaj ročnih spretnosti iz bogate zakladnice kitajske umetnosti v delavnicah o kaligrafiji, maskah iz pekinške opere, papirnatih rezankah in podobnem.

Cena tečaja za udeleženca je: 60 evrov