Domov 5 Etnografija tišin(e) 5 FHŠ v medijih: Izr. prof. dr. Katja Hrobat Virloget na RTV SLO 1 o etnografski raziskavi v Avstraliji

21. oktobra, 2024

Radiotelevizija Slovenije je v sklopu oddaje S-prehodi, ki se predvaja na RTV SLO 1, gostila izr. prof. dr. Katjo Hrobat Virloget, predstojnico Oddelka za antropologijo in kulturne študije na Fakulteti za humanistične študije. Z novinarko sta se pogovarjali o etnografskih raziskavah v Avstraliji, ki jih je raziskovalka izvajala v prvi polovici septembra.

Raziskovalka se je pred kratkim vrnila z Avstralije, kjer je v sklopu projekta Etnografija tišine (ARIS J6-50198) proučevala različne skupnosti, ki so povezane s t. i. istrskim eksodusom po drugi svetovni vojni, ki je predvsem pri nas, pa tudi drugje še vedno zavit v tišino. V raziskavi se je posvetila različnim dojemanjem iste stvarnosti s tem, da je delala intervjuje v dveh skupnostih, pri italijanskih in slovensko ali hrvaško govorečih Istranih.

Raziskovalka je imela tudi v Avstraliji dva intervjuja v medijih na to temo, na slovenskem in italijanskem radijskem programu.

Vabimo vas, da na naslednji povezavi prisluhnete polurnemu pogovoru in ugotovitve, do kakšnih zaključkov je prišla raziskovalka.