Domov 5 Konfucijeva učilnica 5 FHŠ v medijih: Konfucijeva učilnica Koper UP aktivno vpeta v lokalno okolje

FHŠ v medijih: Konfucijeva učilnica Koper UP aktivno vpeta v lokalno okolje

23. avgusta, 2024

V rubriki Radijska muzejska vitrinica na Radio Rai Studio D je gostovala izr. prof. dr. Neva Čebron, vodja Konfucijeve učilnice Koper Univerze na Primorskem. V okviru intervjuja je spregovorila o poteku poučevanja kitajščine, načela kitajskega misleca Konfucija in povedala, s kakšnimi aktivnostmi se KUK UP vključuje v lokalno okolje.

Pojasnila je, da je pobuda za izvajanje poletne šole kitajskega jezika prišla iz Konfucijevega inštituta v Ljubljani, ki si je prizadeval, da bi se Konfucijeve učilnice ustanavljale po različnih krajih v Sloveniji. »Če smo v prvem letu izvedbe poletne šole kitajskega jezika udeležence iskali predvsem med svojimi znanci, se je zdaj zanimanje razširilo do te mere, da je šola kitajščine postala priljubljena poletna aktivnost za številne osnovnošolce,« je v intervjuju poudarila izr. prof. dr. Neva Čebron.

Da bi se KUK UP čim bolj vključeval v lokalno okolje, vse od svoje ustanovitve aktivno sodeluje v lokalnem okolju s številnimi aktivnostmi in programi, s katerimi svojo vlogo približuje širši javnosti. Poleg desetletne tradicije organiziranja poletne šole kitajskega jezika za osnovnošolce, KUK UP pripravlja tudi novoletna praznovanja, sodeluje v projektu Evropska noč raziskovalcev in organizira poletne šole za študente, ki jih za 14 dni popelje v Peking, Šanghaj in Qingdao.

Intervjuju lahko prisluhnete na spletni povezavi.