Domov 5 Obvestila 5 Novi dosežki sodelovanja slovenskih in ameriških študentov

Novi dosežki sodelovanja slovenskih in ameriških študentov

19. avgusta, 2024

V iztekajočem se študijskem letu 2023/24 je Oddelek za geografijo sodeloval s Pennsylvania State University pri projektu Building Capacity for Sustainable Virtual Exchange Partnerships: The Pennsylvania State University and The University of Primorska, ki ga je podprlo Veleposlaništvo ZDA.

V okviru projekta, katerega glavni namen je bila vzpostavitev mednarodne povezave v spletnem okolju med obema univerzama, so študenti študijskega programa 2. stopnje Geografija sodelovali pri skupni izvedbi predmeta s področja geografskih informacijskih sistemov (GIS).

Pri tem so poglobili znanje različnih GIS tehnik in njihove uporabe pri prostorskem planiranju ter izkusili prednosti in izzive sodelovanja v mednarodnih timih. Skozi tedenske naloge in končno projektno delo, osredotočeno na cilje Združenih narodov za trajnostni razvoj, so študentje pridobili ne le teoretično znanje, temveč tudi praktične izkušnje pri reševanju problemov v realnem okolju, mednarodna narava projekta pa je dodatno obogatila izobraževalno izkušnjo.

Projekt je omogočil vzpostavitev in krepitev partnerstva med obema institucijama, kar je odprlo vrata za prihodnje skupne pobude in izmenjave.