Domov 5 Obvestila 5 Gostili bomo partnersko srečanje projekta Novinarstvo katastrof

Gostili bomo partnersko srečanje projekta Novinarstvo katastrof

25. oktobra, 2024

Po uspešnem spomladanskem sestanku na Univerzi Selçuk v Konji, bomo med 29. in 29. oktobrom na Fakulteti za humanistične študije UP gostili partnerski sestanek projekta Disaster journalism: preventing the news from turning into a disaster.

Skupaj bodo partnerji projekta podrobneje pregledali izvedene aktivnosti in se pogovorili o zastavljenih projektnih ciljih ter naredili načrt za nadaljnje delo.

Naj povzamemo, da si partnerji v okviru projekta Novinarstvo katastrof prizadevajo zapolniti praznino v novinarskem izobraževanju s pripravo učnih načrtov, vodnikov in digitalnega gradiva, povezanega z novinarskim poročanjem ob nesrečah. V okviru tega bodo razvili učni načrt predmeta novinarstvo in medijske študije, ki na mednarodni ravni še ne obstaja. V načrtu je tudi priprava nove generacije vodnikov, ki jih bodo lahko novinarji uporabljali med procesi ob nesrečah. Cilj tega projekta je med drugim tudi razviti inovativen preventivni učni paket in vodnik, ki bo študente novinarstva in novinarje, ki delajo na terenu, pripravil na težave, s katerimi se bodo srečevali med nesrečami.