Domov 5 Oddelki 5 Oddelek za medijske študije 5 Gostujoče predavanje dr. Svetlane Stankove o številnih medijskih vsebinah

Gostujoče predavanje dr. Svetlane Stankove o številnih medijskih vsebinah

13. maja, 2024

V sredo, 22. maja, bo Oddelek za medijske študije gostil izr. prof. Svetlano Stankovo s Sofijske univerze Sv. Klement Ohridski. V okviru predmeta Kvalitativno raziskovanje bo izvedla predavanje o številnih aktualnih medijskih vsebinah, ki se nanašajo na mainstreamovski medijski diskurz v kontekstu ukrajinske vojne, teorijo prednostnega tematiziranja v digitalni dobi in poročanje o vojni na Bližnjem vzhodu prek družbenih omrežij.

Izr. prof. dr. Svetlana Stankova prihaja z Oddelka za komuniciranje in avdiovizualno produkcijo Fakultete za novinarstvo in množično komuniciranje na Sofijski univerzi Sv. Klement Ohridski. Svoje znanstveno-raziskovalne interese usmerja predvsem v medijske študije, socialno psihologijo, politično komuniciranje in odnose z javnostmi.

Predavanje bo v sredo, 22. maja, ob 12. uri v predavalnici Maestral 3.