Domov 5 Obvestila 5 Obisk študentov in profesorjev z Oddelka za geografijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani na UP FHŠ

18. oktobra, 2024

V četrtek, 17. oktobra, je Oddelek za geografijo UP FHŠ gostil študente in profesorje z Oddelka za geografijo Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani, ki so Primorsko in Koper obiskali v okviru terenskih vaj.

Na UP FHŠ jih je sprejel predstojnik oddelka izr. prof. dr. Miha Koderman, ki je zanje pripravil predavanje o izbranih demografskih in ekonomsko-geografskih značilnostih slovenske Istre v primerjalni perspektivi. Obisk so študenti in profesorji sklenili na terasi v četrtem nadstropju fakultete, kjer so ob razgledih na mesto Koper in bližnjo okolico spregovorili tudi o nekaterih aktualnih problematikah s področja prostorskega in regionalnega razvoja.