Domov 5 Obvestila 5 Objavljamo razpis za volitve v Študentski svet UP FHŠ 2024/2025

Objavljamo razpis za volitve v Študentski svet UP FHŠ 2024/2025

17. oktobra, 2024

Študentski svet fakultete je organ, ki ga sestavljajo izključno študenti in zastopa študente v razmerju do vodstva fakultete in univerze. Na sejah člani sveta razpravljajo o zadevah, ki se nanašajo na pravice in dolžnosti študentov, obravnavajo in dajejo pristojnim organom mnenja o aktih fakultete, na podlagi študentske ankete dajejo mnenja o pedagoškem delu visokošolskih učiteljev itd. Študenti imajo svoje predstavnike tudi v posameznih organih fakultete.

AKTIVNO VOLILNO PRAVICO (voliti) imajo vsi študenti s študentskim statusom na UP FHŠ (študenti, ki so v študijskem letu 2024/2025 vpisani v študijske programe UP FHŠ in imajo status študenta, torej ne pavzirajo).

PASIVNO VOLILNO PRAVICO (biti izvoljen) imajo vsi študenti s študentskim statusom na UP FHŠ (študenti, ki so v študijskem letu 2024/2025 vpisani v študijske programe UP FHŠ in imajo status študenta, torej ne pavzirajo), razen v primerih iz 30. člena Pravilnika.

Za Študentski svet UP FHŠ je za študijsko leto 2024/2025 razpisanih 11 mest, ki so razdeljena v tri (3) kategorije:

1. štiri (4) člani – študenti dodiplomskih študijskih programov Antropologija, Arheologija, Geografija,Italijanistika, Kulturna dediščina, Medkulturno jezikovno posredovanje, Slovenistika in Zgodovina (humanistika in jezikoslovje),
  2. dva (2) člana – študenti dodiplomskega študijskega programa Komuniciranje in mediji (družboslovje),
  3. pet (5) članov – študenti podiplomskih (magistrskih in doktorskih) študijskih programov.

Rok za oddajo kandidature je od 18. oktobra do vključno 28. oktobra 2024.

Kandidatura mora biti poslana po priporočeni pošti na spodnji naslov ali vložena osebno v Sprejemno pisarno UP FHŠ (v primeru osebne vložitve prejme kandidat potrdilo):

UP Fakulteta za humanistične študije, Volilna komisija ŠS UP FHŠ, Titov trg 5, 6000 Koper.

Poleg naslova mora biti na vidnem mestu kuverte napisano tudi »Volitve v ŠS UP FHŠ – NE ODPIRAJ!«

Izpolnjeno in lastnoročno ali z digitalnim podpisom podpisano kandidaturo z vsemi prilogami, lahko študent odda tudi preko elektronske pošte iz svojega uradnega univerzitetnega elektronskega naslova na vk.ss.up.fhs@upr.si z zadevo »Volitve v ŠS UP FHŠ – NE ODPIRAJ!«. Priporočeno je, da pri tem študent kandidaturo priloži v zip datoteki.

Volitve bodo v sredo, 13. novembra 2024, od 9. do 17. ure, v Avli UP FHŠ, Titov trg 5, Koper.

Celoten razpis je objavljen (priponka).

Vloga za oddajo kandidature je na voljo (priponka).

Vabljeni k sodelovanju!