Domov 5 Obvestila 5 Oddelek za italijanistiko v Grazu v okviru Erasmus+ KIP

Oddelek za italijanistiko v Grazu v okviru Erasmus+ KIP

21. maja, 2024

Med 13. in 17. majem so se študenti in pedagoško osebje Oddelka za italijanistiko Fakultete za humanistične študije udeležili fizičnega dela mobilnosti na projektu Erasmus+ KIP Multimodalnost in večjezičnost pri pouku italijanščine kot tujega jezika/Multimodalità e plurilinguismo nella didattica dell'italiano come lingua straniera.

V okviru projekta Erasmus + KIP Multimodalnost in večjezičnost pri pouku italijanščine kot tujega jezika/Multimodalità e plurilinguismo nella didattica dell’italiano come lingua straniera, v katerem sodelujejo Univerza v Grazu (Avstrija), Univeza za tujce v Sieni (Italija) in Univerza na Primorskem, so se med 13. in 17. majem na Univerzi v Grazu odvijale dejavnosti fizičnega dela mobilnosti na projektu.

Študenti so poslušali predavanja in sodelovali na delavnicah, v sklopu katerih so razvijali kompetence, ki so potrebne za jezikovno izobraževanje na večjezičnih in večkulturnih prostorih, ter za razvoj globalne državljanske vzgoje. Usposabljali so se za didaktično uporabo raziskovalnih in didaktičnih metod pri pouku italijanščine kot drugega oziroma tujega jezika.

Udeleženci projekta so imeli v času fizičnega dela mobilnosti poleg predavnj in delavnic priložnost obiskati Evropski center za moderne jezike, ki ima sedež v Grazu (ECML), Knjižnico Univerze v Grazu, udeležiti se vodenega ogleda mesta in druženja s študenti vseh treh sodelujočih univerz.

Cilj mobilnosti je oblikovanje didaktičnih gradiv za razvijanje sporazumevalne zmožnosti v italijanščini kot drugem oziroma tujem jeziku ter medkulturnega sporazumevanja s pomočjo večmodalnih besedil. V ta namen bodo fizičnemu delu mobilnosti sledila virtualna srečanja, na katerih bodo študenti predstavljali in nadgrajevali svoje delo. Didaktične enote bodo zbrane v priročniku, ki bo objavljen v elektronski obliki in bo prosto dostopen.