Poletno šolo organiziramo v sodelovanju s krovno ustanovo, Konfucijevim inštitutom Ljubljana na EF UL, in pokroviteljsko univerzo SUIBE iz Šanghaja.
Študentom, ki jih zanima študij kitajščine in kitajske kulture, je Ma Zhi, kitajski predstavnik Konfucijevega inštituta Ljubljana, pregledno predstavil možnosti, da pridobijo štipendijo za krajše ali daljše študijske obiske LR Kitajske.
Največ zanimanja so študentje izkazali za Poletno šolo na Kitajskem, ki jo organiziramo vsako leto v juliju in študentom omogoča prvi neposreden stik s kitajskim jezikom in kulturo. Pričakujemo, da bodo študentje kitajščine na UP FHŠ in drugi imeli priložnost za »bližnje srečanje« s kitajsko civilizacijo tudi v juliju 2026.








