Domov 5 Obvestila 5 Razpis rednih volitev za dekana UP FHŠ

Razpis rednih volitev za dekana UP FHŠ

19. septembra, 2024

Senat UP FHŠ je na svoji 33. izredni seji dne 19. 9. 2024 sprejel Sklep o razpisu rednih volitev dekana UP FHŠ in imenoval volilno komisijo.

Senat UP FHŠ je na svoji 33. izredni seji dne 19. 9. 2024 sprejel Sklep o razpisu rednih volitev dekana UP FHŠ in imenoval volilno komisijo.

Sestavni del Sklepa o razpisu je Rokovnik za izvedbo volilnih opravil in obrazca:

Volitve dekana UP FHŠ bodo v sredo, 27. 11. 2024, predčasno glasovanje bo v četrtek, 21. 11. 2024.

Za dekana UP FHŠ je lahko izvoljen visokošolski učitelj (docent, izredni profesor, redni profesor), ki ima na Univerzi na Primorskem sklenjeno pogodbo o zaposlitvi za nedoločen čas in na UP FHŠ vsaj za polovični delovni čas.

Senat UP FHŠ poziva oddelke UP FHŠ, inštituta UP FHŠ in Študentski svet UP FHŠ, da v roku 30 dni po prejemu tega sklepa, predlagajo kandidate za dekana.

Kandidatura, soglasje h kandidaturi in program dela kandidata se v roku, določenem z rokovnikom, posredujejo volilni komisiji v zaprti ovojnici s pripisom »Ne odpiraj – kandidatura za volitve dekana«, na naslov volilne komisije: UP FHŠ, Volilna komisija za izvedbo volitev dekana, Titov trg 5, 6000 Koper.

Za pravočasno prispelo kandidaturo se šteje kandidatura, ki je v dekanat fakultete prispela v fizični obliki do ponedeljka, 21. 10. 2024, do 14h.

Skladno z določbami Zakona o visokem šolstvu, Statutom UP in Pravilnikom o volitvah dekanov članic Univerze na Primorskem, dekana za dobo štirih let izvolijo tri skupine volivcev:

• visokošolski učitelji, znanstveni delavci in visokošolski sodelavci, ki imajo na Univerzi na Primorskem sklenjeno pogodbo o zaposlitvi vsaj za četrtinski delovni čas in pretežno opravljajo delo na članici,
  • študenti vpisani na študijske programe članice in
  • ostali delavci, ki imajo na Univerzi na Primorskem sklenjeno pogodbo o zaposlitvi vsaj za četrtinski delovni čas in pretežno opravljajo delo na članici.

Pravilnik o volitvah dekanov članic Univerze na Primorskem (št. 002-25/23) je objavljen na spletni strani UP.