Domov 5 Center za slovenski jezik in kulturo 5 Slovenske šole v Italiji iščejo jezikovne asistente za slovenski jezik

Slovenske šole v Italiji iščejo jezikovne asistente za slovenski jezik

2. oktobra, 2024

Zavod Republike Slovenije za šolstvo v okviru evropskega projekta, ki si prizadeva za dvig kakovosti narodnostnega šolstva, išče jezikovne asistente za slovenske šole v Italiji. K prijavi so vabljeni študenti in absolventi slovenistike, ki želijo pridobiti izkušnje v izobraževalnem procesu.

V sodelovanju z Uradom za slovensko šolo na Deželnem šolskem ravnateljstvu Furlanije – Julijske krajine ter z ravnatelji slovenskih večstopenjskih šol bo Zavod RS za šolstvo uskladil program sodelovanja jezikovnega asistenta glede na potrebe, in sicer na predmetni stopnji – višji razredi osnovne šole, kar je v italijanskem šolskem sistemu nižja srednja šola (1.–3. razred, učenci, stari od 11 do 14 let).

Delo jezikovnega asistenta obsega predvsem načrtovanje pedagoškega dela, spremljanje procesa razvijanja jezikovnih in komunikacijskih zmožnosti pri učencih ter priprava učnega procesa za timski pouk. Pogoj za opravljanje dela je tekoče razumevanje, govorjenje in pisanje v slovenskem jeziku.

En jezikovni asistent bo dodeljen za Nabrežino in Dolino, en jezikovni asistent pa za Gorico in Špeter. Delo se bo opravljalo eno polletje (oktober–januar) na eni šoli, drugo polletje (februar–maj) na drugi šoli.

Z jezikovnimi asistenti iz Slovenije bo Obalna samoupravna skupnost italijanske manjšine (Can costiera), ki je vodilni partner projekta, sklenila podjemno pogodbo o sodelovanju. Delovna obveznost bo najverjetneje 8 ur na teden, potni stroški bodo povrnjeni. Urna postavka bo 42 evrov bruto.

Za več informacij lahko zainteresirani pišejo na elektronski naslov lara.pizent@zrss.si (pedagoška svetovalka za šole s slovenskim učnim jezikom v Italiji, Zavod RS za šolstvo).