Domov 5 Obvestila 5 Sodelavci Oddelka za geografijo sodelovali na simpoziju The Future of Tourism in the Alpine-Adriatic Region

28. oktobra, 2024

Med 22. in 24. oktobrom je v Ziljski dolini v vasi Dropolje (Tröpolach) pri Šmohorju (Hermagor) na avstrijskem Koroškem potekal znanstveni simpozij The Future of Tourism in the Alpine-Adriatic Region. Svoje raziskave so na simpoziju predstavili tudi sodelavci Oddelka za geografijo.

Konferenco je organizirala Družba za Jugovzhodno Evropo (Südosteuropa-Gesellschaft), glavni gostitelj pa je bil vsestransko aktivni profesor dr. Peter Jordan iz Avstrijske akademije znanosti. Simpozij je bil posvečen hrvaškemu profesorju dr. Zlatku Pepeoniku (1934–2004), ki je bil s svojimi raziskavami eden glavnih utemeljiteljev geografije turizma na Hrvaškem in v širšem alpsko-jadranskem območju. Soorganizatorja tega dogodka sta bila tudi Zveza geografov Slovenije in Oddelek za geografijo Fakultete za humanistične študije Univerze na Primorskem.

Dogodek je povezal 65 udeležencev iz 11 držav, med katerimi je bilo tudi pet geografov, ki so zastopali Univerzo na Primorskem. Svoje raziskave so na simpoziju predstavili dr. Matej Gabrovec, prof. dr. Anton Gosar, izr. prof. dr. Miha Koderman in asist. Adrijana Perkon z Oddelka za geografijo ter UP FHŠ ter izr. prof. dr. Simon Kerma s Fakultete za turistične študije – Turistica.