Domov 5 Obvestila 5 Zgodovinska pomlad 2024: Taro Takemoto: A History of Tree Planting in Modern Japan: Resource Utilization and Environment Conservation

14. marca, 2024

V torek, 19. marca, ob 10. uri (predavalnica Maestral 3) bo fakulteto obiskal Taro Takemoto, ki bo udeležencem približal prakso sajenja dreves na Japonskem.

V predavanju bomo najprej osvetlili teme, s katerimi se je doslej ukvarjala okoljska zgodovina na Japonskem v povezavi z gozdovi in gozdarstvom. Nadaljevali bomo s predstavitvijo konceptov, ki zadevajo upravljanje z gozdovi, pri čemere bomo posebej izpostavili razliko med zgodovino gozdarstva in zgodovino gozdov. Nazadnje se bomo dotaknili sajenja in ozelenjevanja na Japonskem od obdobja Meiji (1868 – 1912) naprej. Predavanje bo v angleškem jeziku.

Dr. Taro Takemoto je profesor na Univerzi za kmetijstvo in tehnologijo v Tokiu. Raziskuje na področjih agrarne sociologije in okoljske zgodovine s posebnim poudarkom na zgodovini gozdov.