Domov 5 Obvestila 5 Srečanje ob izidu prevoda Molièrovih komedij

Srečanje ob izidu prevoda Molièrovih komedij

10. maja, 2023

Kulturno društvo Peter Martinc in Center za jezike UP Oddelka za uporabno jezikoslovje Fakultete za humanistične študije sta vabila na srečanje s prevajalcem Alešem Bergerjem in režiserjem Janezom Pipanom ob izidu prevoda komedij Šola za žene, Kritika šole za žene in Improvizacija v Versaillesu J.P. Molièra. Oglejte si kratko poročilo in fotografije iz dogodka.

Kulturno društvo Peter Martinc in Center za jezike UP Oddelka za uporabno jezikoslovje Fakultete za humanistične študije sta včeraj, 9. 5. 2023, ob 17.00 v predavalnici Maestral 1 Fakultete za humanistične študije UP (3. n.), Titov trg 5, Koper, gostila srečanje s prevajalcem Alešem Bergerjem in režiserjem Janezom Pipanom ob izidu prevoda komedij Šola za žene, Kritika šole za žene in Improvizacija v Versaillesu J.P. Molièra. Na dogodku je Neva Zajc, predsednica Kulturnega društva Peter Martinc, pogovor vodila z Alešem Bergerjem in Janezom Pipanom o knjigi, ki je izšla pri Slovenski matici.

Odlomke so brali študentke in študentje Oddelka za medkulturno jezikovno posredovanje italianistike in slovenistike.

• Eneja Zećo
  • Barbara Krt
  • Veronika Prosen
  • Maj Matias Strle
  • Kari Ožbot Koren
  • Marco Petrarca
  • Urška Mesec
  • Elma Efendić.

Utrinki včerajšnjega frankofonskega dogodka, posvečenega francoskemu dramatiku Jean-Baptistu Poquelinu – Molieru:

Vsem sodelujočim in udeležencev dogodka se iskreno zahvaljujemo za samoiniciativo, tvorno sodelovanje in podporo pri organizaciji včerajšnjega dogodka posvečenega francoskemu dramatiku Molieru.

Veseli nas, da je bil dogodek tako dobro obiskan, saj to kaže na željo po ustvarjanju tovrstnih dogodkov.