Domov 9 Projekti 9 IAD 9 ARRS 9 Staro najdišče – novi podatki; ponovna uporaba arheološkega znanja za krepitev identitete

1. julija, 2021

Šifra projekta: BI-BA /21-23-009
Vrsta projekta: Bilateralni projekt (Slovenija-Bosna in Hercegovina)
Nosilec projekta: Univerza na Primorskem, Fakulteta za humanistične študije
Vodja projekta: doc. dr. Zrinka Mileusnić
Partnerska institucija: University of Banja Luka, Faculty of Philosophy, Bosna in Hercegovina

Vir financiranja: Javna agencija za znanstvenoraziskovalno in inovacijsko dejavnost Republike Slovenije (ARIS)
Raziskovalno področje (ARIS): 6.02 Družboslovje / Arheologija
Trajanje projekta: 1. 7. 2021–30. 6. 2023

Opis projekta:

Cilj projekta je participatorna raziskava s sodelavci in študenti vseh vključenih fakultet, katere rezultati predvidevajo nove modele celostne promocije že znanih arheoloških najdišč v mestnih jedrih in izven, kot tudi posamičnih najdb iz teh najdišč predvsem na podlagi potreb družbe, s poudarkom na potrebah izobraževalnih ustanov in organizacij turističnega sektorja. V okviru projekta partnerji izvajajo številna gostujoča predavanja, gostovanja razstav in skupne objave. V zaključnem letu projekta potekata dve vzporedni raziskavi v Banja Luki in Kopru, ki jih izvajamo s študenti. Rezultate raziskav bomo predstavili v obliki okroglih miz, razstav, publikacij in novih produktov za turistično promocijo.